بسم الله الرحمن الرحیم

زیارت قبر امام رضا علیهم السلام و برطرف شدن غم و غصه 

حاکم خراسان صاحب کتاب المقتفى» گفته است: در مشهد حضرت رضا علیه السلام خوابیده بودم در عالم خواب دیدم فرشته ‏اى که لباس سبزى پوشیده بود از آسمان فرود آمد و بر دیوار قبر شریف آن حضرت دو بیت شعر نوشت که آن را حفظ کردم وآن دو بیت این است:

من سرّه أن یرى قبراً برؤیته

یفرّج اللَّه عمّن زاره کربه

فلیأت ذا القبر إنّ اللَّه أسکنه

سلالة من رسول‏اللَّه منتجبة(27)

هر کس دوست دارد قبرى را ببیند که با دیدن آن ، خداوند از زائرش غم و غصّه را برطرف مى ‏کند .

باید کنار این قبر مبارک آید که خداوند فرزندى از رسول برگزیده خود را در آن ساکن نموده است .

منابع :

دار السلام: 37/2، بحار الأنوار : 337/49 ح 17. و در ص 328 ح 4 از عیون اخبار الرضا علیه السلام» قصّه مردى از اهل مصر را نقل مى ‏کند که به قصد زیارت حضرت رضا علیه السلام روانه طوس مى‏ شود - تا آنجا که مى‏ گوید : - سر خود را بر روى زانو نهاده بود تا استراحت کند ، هنگامى که سر برداشت مشاهده کرد که در دیوار مقابل خود این دو بیت نوشته شده است . (شیخ حرّ عاملى رحمه الله نیز آن را در کتاب إثبات الهداة: 286/3 ح 107 از عیون اخبار الرضا علیه السلام نقل کرده است).

حاج شیخ على اکبر مروج الاسلام رحمه الله در کتاب کرامات رضویّه ج 1 ص 266» قصه جالب دیگرى براى این دو بیت از شیخ صدوق رحمه الله و در ص 269 قصّه جالبى براى دو بیت دیگر که خیلى مشابه این قصه است نقل کرده است، به آنجا مراجعه شود .

جنگ با اهل بیت علیهم السلام جنگ با پیامبر صلی الله علیه و آله

امیرالمومنین علیه السلام در زمان حضرت نوح علیه السلام

فاطمه سلام الله علیها دین استوار

السلام ,بیت ,رضا ,قبر ,الله ,علیه ,دو بیت ,علیه السلام ,رحمه الله ,غم و ,نقل کرده

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مشاوره تخصصی طلاق در اصفهان|مشاوره تخصصی ازدواج در اصفهان اُسداد (استاد) چُس داد !!! تولیدی جارودستی دانشجویان حقوق سال 1398 سوالاتی که همیشه در آزمون نمونه سوالات فلش مکس می آید mod apk revdl download shareit for android کرایه ماشین عروس دانستنی های صنعت ضایعات پلاستیک و انواع گرانول بازیافتی ، گرانول پلی اتیلن آرایشی بهداشتی