بسم الله الرحمن الرحیم 

فضائل حضرت خدیجه سلام الله علیها

روزی حضرت آدم (علیه السلام) در بهشت، نگاهش به نبی مکرم (صلی الله علیه و آله و سلم) و اهل بیت (علیهم السلام) افتاد و برگشت گفت:

. مِمَّا فضل الله بِهِ ابْنی عَلیّ أَن زَوجته خَدِیجَة کَانَت عونا لَهُ على تَبْلِیغ أَمر الله عز وَجل وَأَن زَوْجَتی کَانَت عونا لی على الْمعْصِیَة

یکی از چیزهایی که خداوند به فرزندم محمد (صل الله علیه و آله و سلم) فضیلت داده است و به من نداده است، این است که همسرش حضرت خدیجه (سلام الله علیها)، کمک کار او بود در تبلیغ امر الهی؛ ولی همسر من حوا، کمک کار من بود در معصیت.

منابع :

عمدة القاری شرح صحیح البخاری ج1 ص63 المؤلف: أبو محمد محمود بن أحمد بن موسى بن أحمد بن حسین الغیتابى الحنفى بدر الدین العینى (المتوفى: 855هـ)، الناشر: دار إحیاء التراث العربی - بیروت، عدد الأجزاء: 25.

جنگ با اهل بیت علیهم السلام جنگ با پیامبر صلی الله علیه و آله

امیرالمومنین علیه السلام در زمان حضرت نوح علیه السلام

فاطمه سلام الله علیها دین استوار

الله ,حضرت ,بن ,خدیجه ,سلام ,علیها ,خدیجه سلام ,سلام الله ,حضرت خدیجه ,الله علیها ,بود در

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

باز ار به بازار | نیازمندی های کسب و کار دانلود جزوه های دانشگاهی پاراکس رشته های دانشگاهی Girly Web کار طراحی گرافیک دلنوشته های زیبا جهانگرد باشیم لذت آشپزی فروشگاه اینترنتی فایل سل(پرفروش های اینترنت# فایل سل#) خررید بهترین هدیه و کادو مجله سلامت