بسم الله الرحمن الرحیم

أنا مُحَمَّدِ بْن عَلیُّ الْرِضا علیهم السلام

برسى ‏رحمه الله در کتاب مشارق» مى‏ گوید: روایت شده است : حضرت جواد علیه السلام بعد از شهادت پدرش به مسجد رسول خدا صلى الله علیه وآله وسلم آمد ، در حالى که در سنین کودکى بود ، به طرف منبر به راه افتاد و یک پلّه بالا رفت و سپس شروع به سخنرانى نمود و فرمود :

أنا محمّد بن علیّ الرضا ، أنا الجواد، أنا العالم بأنساب الناس فی الأصلاب أنا أعلم بسرائرکم وظواهرکم وما أنتم صائرون إلیه، علم منحنا به من قبل خلق الخلق أجمعین وبعد فناء السماوات والأرضین.

من محمّد فرزند على بن موسى الرضا علیهما السلام هستم و لقبم جواد است، من به نسب‏هاى مردم وقتى در صلب پدران خود هستند آگاهم، من از امور باطنى و ظاهرى و آینده شما باخبرم، و این دانش ، اکتسابى نیست بلکه قبل از آفرینش خلائق و پدید آمدن هستى به ما بخشیده شده و تا از بین رفتن آسمان‏ها و زمین آن را دارا مى ‏باشیم .

و اگر غلبه اهل باطل و دولت گمراهان و به شک افتادن اهل شک نبود هر آینه کلامى مى‏ گفتم که اولین و آخرین به شگفت مى ‏آمدند.

سپس دست مبارک خود را بر دهان نهاد و فرمود:

یا محمّد، اصمت کما صمت آباؤک من قبل .

سکوت کن همان طور که پدرانت پیش از تو سکوت کردند.

منابع :

مشارق الأنوار : 98 ، بحار الأنوار : 108/50 ح 27 ، دلائل الإمامة: 385 با کمى اختلاف .

جنگ با اهل بیت علیهم السلام جنگ با پیامبر صلی الله علیه و آله

امیرالمومنین علیه السلام در زمان حضرت نوح علیه السلام

فاطمه سلام الله علیها دین استوار

، ,أنا ,السلام ,الله ,الأنوار ,فرمود ,بْن عَلیُّ ,عَلیُّ الْرِضا ,الْرِضا علیهم ,علیهم السلام ,مُحَمَّدِ بْن ,الْرِضا علیهم السلام ,عَلیُّ الْرِضا علیهم

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تکنولوژی وب - یادگیری آسان فناوری و اخبار جدید تکنولوژی ادبیات فارسی هفتم کتابخانه ثامن الائمه نام نیک زندگی بهتر Major vida خدمات لوله بازکنی آریا موزیک انشا پویشگر به یاد حضرت نوح علیه السلام روز نو شتـــــــــــــــ