بسم الله الرحمن الرحیم

وجوب ولایت اهل بیت علیهم السلام

دیلمى رحمه الله در کتاب ارشاد القلوب» روایتى از سلمان فارسى رضى الله عنه نقل مى‏ کند که گفت: امیرالمؤمنین‏ علیه السلام به من فرمود:

یا سلمان؛ الویل کلّ الویل لمن لایعرفنا حقّ معرفتنا وأنکر فضلنا.

اى سلمان ؛ بدا بحال کسى که ما را آن طورى که سزاوار آن هستیم نشناسد و فضل و برترى ما را انکار کند.

اى سلمان ؛ کدامیک از این دو بزرگوار افضل هستند، محمّد صلى الله علیه وآله وسلم یا سلیمان بن داود ؟ سلمان گفت: بلکه محمّد صلى الله علیه وآله وسلم برتر و والاتر است.

فرمود: اى سلمان ؛ آصف بن برخیا توانست تخت بلقیس را از فارس به مملکت سبأ در یک چشم بهم زدن منتقل کند و علمى از کتاب نزد او بود، و آیا من‏ چندین برابر او قدرت ندارم که نزدم هزار کتاب است ؟! خداوند بر شیث فرزند آدم علیه السلام پنجاه صحیفه و بر ادریس علیه السلام سى صحیفه و بر ابراهیم خلیل علیه السلام‏ بیست صحیفه، و تورات، انجیل، زبور و فرقان نازل نموده است.

گفتم: اى سرور من ؛ همین طور است که فرمودید. امام علیه السلام فرمود:

یا سلمان؛ إنّ الشاکّ فی اُمورنا وعلومنا کالمستهزئ فی معرفتنا وحقوقنا، وقد فرض اللَّه ولایتنا فی کتابه فی‏غیر موضع وبیّن ما أوجب العمل به وهو مکشوف.

اى سلمان ؛ کسى که در شؤون ما و علوم ما شکّ کند مثل کسى است که معرفت ما و حقوق ما را مسخره کرده در حالى که‏ خداوند ولایت ما را در کتابش در چند جا واجب کرده و آنچه را که عمل کردن به آن واجب است بیان نموده و آن روشن وواضح است.

منابع :

ارشاد القلوب: 416/2، بحار الأنوار: 221/26 ح 47، و ج: 28/27 ح 10 به نقل از محتضر: 107.

جنگ با اهل بیت علیهم السلام جنگ با پیامبر صلی الله علیه و آله

امیرالمومنین علیه السلام در زمان حضرت نوح علیه السلام

فاطمه سلام الله علیها دین استوار

علیه ,السلام ,سلمان ,؛ ,اى ,الله ,اى سلمان ,ما را ,علیه السلام ,سلمان ؛ ,ما و

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

قدم با قلم انواع لوازم یدکی استوک و نو را از ما بخواهید شورای دانش آموزی دبیرستان شبانه روزی ابونصر فارابی پلان منتظر ... بهترین مرکز تزریق ژل اَز مَن :) کلینیک تهرانی نام شناسی و ریشۀ واژه ها ShivaShojaee سایت بوک باز