بسم الله الرحمن الرحیم

چه کسانی در حزب و گروه خداوند هستند ؟

علاّمه مجلسى رحمه الله در کتاب شریف بحار الأنوار» از ابو هاشم نقل مى‏ کند که گفت : یکى از دوستان امام حسن عسکرى ‏علیه السلام ضمن نامه ‏اى از آن حضرت درخواست کرد که به او دعایى بیاموزد.

امام علیه السلام در جواب او نوشت: خدا را با این دعا بخوان:

یا أَسْمَعَ السَّامِعینَ، وَیا أَبْصَرَ الْمُبْصِرینَ وَیا عِزَّ النَّاظِرینَ(در نسخه ‏اى یا أنظر النّاظرین» نقل شده است .) وَیا أَسْرَعَ الْحاسِبینَ، وَیا أَرْحَمَ الرَّاحِمینَ، وَیا أَحْکَمَ الْحاکِمینَ صَلِّ عَلى مُحَمَّدٍ وَآلِ مُحَمَّدٍ، وَأَوْسِعْ لی فی رِزْقی، وَمُدَّ لی فی عُمْری، وَامْنُنْ عَلَیَّ بِرَحْمَتِکَ، وَاجْعَلْنی مِمَّنْ تَنْتَصِرُ بِهِ لِدینِکَ وَلاتَسْتَبْدِلْ بی غَیْری».

اى شنواتر از همه شنوندگان، و اى بیناتر از همه بینایان ، اى آنکه بیشتر از همه مراقبى و سریعتر از همه حساب مى‏کنى ، اى مهربانتر از همه مهربان‏ها.

و اى کسى که در حکومت از همه قوى‏تر هستى بر محمّد و آل محمد علیهم السلام درود فرست و روزى مرا فراخ گردان، و بر عمر من بیفزا، و به رحمت خود بر من منّت بگذار، مرا از کسانى قرار بده که دین تو را یارى کند، و غیر از مرا جاى من قرار مده».

ابو هاشم گوید: با خود گفتم : خدایا ! مرا از حزب و گروه خودت قرار بده.

امام عسکرى علیه السلام رو کرد به من و فرمود: تو در حزب و گروه او هستى، زیرا به خدا ایمان دارى و به رسالت فرستاده او اقرار دارى، و به اولیاى او که از طرف او بر بندگان ولایت و سرپرستى دارند معرفت دارى، و از آنها پیروى مى ‏کنى، پس تو را مژده باد، و تو با این بشارت شادمان باش.

منابع :

کشف الغمّة: 421/2 سطر 6، بحار الأنوار : 298/50 ضمن ح 72، مناقب ابن شهراشوب: 439/4 ، إعلام الورى: 374.

جنگ با اهل بیت علیهم السلام جنگ با پیامبر صلی الله علیه و آله

امیرالمومنین علیه السلام در زمان حضرت نوح علیه السلام

فاطمه سلام الله علیها دین استوار

وَیا ,اى ,مرا ,تو ,گروه ,السلام ,از همه ,و گروه ,حزب و ,در حزب ,و به

مشخصات

تبلیغات

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

گروه فنی مهندسی منبع خرید گن ساعت شنی در شیراز | 09172500031 steel plate sheets دی جی مجالس حفاظ ایران|تولید کننده حفاظ شاخ گوزنی دبیرستان شهید چمران (پسرانه) دورهمی مــستر هــکر فیزیک _ دانشگاه صنعت نفت link